Допомогти

Транскутанний білірубінометр у відділення новонароджених Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру

Проєкт місяця

У 80% недоношених дітей внаслідок підвищення вмісту білірубіну в крові розвивається жовтяниця, яку необхідно лікувати, інакше маленька нерозвинена печінка в будь-який момент може відмовити. Для цього необхідне спеціальне обладнання (лампи фототерапії).

У більшості випадків жовтяниця проявляється в перші 3 дні життя дитини, протікає сприятливо і розцінюється як "фізіологічний стан", оскільки частіше вона обумовлена особливостями розвитку та метаболізму дитини в цей період життя. Однак у деяких випадках може утворюватися надто велика кількість білірубіну в крові дитини, що може бути небезпечним для нього. Такий стан позначають як "патологічну жовтяницю". У такому разі рівень білірубіну в крові підіймається до високих цифр, що може привести до ускладнень, які передусім торкнуться нервової системи і мозку.

Для розпізнавання патологічної жовтяниці існують спеціальні апарати під назвою "транскутанні білірубінометри". Це компактний пристрій для черезшкірного вимірювання рівня білірубіну у новонароджених. Черезшкірний вимір рівня білірубіну є неінвазивною і, відповідно, безболісною альтернативою традиційним аналізам крові. Немає потреби в заборі крові у пацієнта, що є великим стресом для малюків та їх батьків. Результат аналізу відомий вже через кілька секунд. У поєднанні з іншими клінічними симптомами це дозволяє в короткі терміни прийняти правильне рішення про вибір подальшої тактики ведення хворого.

Саме такий апарат дуже необхідний у відділення новонароджених Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру.

Благодійний фонд "10 гривень" передав 8600 гривень на реалізацію цього проєкту.

Пожертви не підлягають поверненю

Дякуємо!

Кожна ваша гривня суттєво допомогла!

Необхідно зібрати

8600 грн

Документи

Пропонуємо ознайомитись з іншими проєктами